ZKS OLIMPIA Elbląg 1:1 MMKS CONCORDIA Elbląg

Aktualności

ELPROFESSIONAL KASZUB CUP 2011- podsumowanie.

• autor: Trener, 2011-11-27 22:40

Ostatecznie 13  miejsce na 24 zespoły. Szczegóły w rozwinięciu.

Turnieje rządza się swoimi prawami. Należy grac równo przez wszystkie spotkania i wystrzegać  prostych niewymuszonych błędów. Jechaliśmy na ten turniej z pewnymi obawami. Ale po kolei;

Sobota Runda eliminacyjna (1 x 11 minut):

OLIMPIA ELBLĄG – BŁEKITNI GONNE MAŁE 1:3

Po 10 sekundach było 0:1, a po 2 minutach 0:2. Przespaliśmy początek i na odrabianie strat nie wystarczyło czasu. Honorowa bramkę zdobywa Kajtek Walasiewicz. Nie można popełniać takich błędów jak my przez pierwsze 3 minuty meczu.  Rywale wykorzystują każdą słabośc. Jak się później okazało ta porażka już na początku wykluczyła nas z czołowej ósemki. Zaraz po meczu sportowa złośc zmobilizowała nas do chęci rewanżu.

OLIMPIA ELBLĄG – FC GOWININO 1:0

Męczyliśmy się straszliwie. Zamiast prowadzic po 5 minutach 5:0, wymęczyliśmy jedną bramkę. Nawiasem mówiąc gdyby Kajtek wykorzystał połowę swoich okazji zostałby królem strzelców. Bramkę strzela Rafał Rozkowiński.

OLIMPIA ELBLĄG – ORZEŁ CHOCZEWO 2:0

Wygraliśmy pewnie. Rywale grali chyba młodszymi chłopcami bo myśleliśmy ze przyjechało przedszkole ale chłopcy z Choczewa dzielnie walczyli i mecze z nimi kosztowały bardzo dużo.

OLIMPIA ELBLĄG – ELANA TORUŃ 0:1

Mecz o wszystko. Horror i wielkie emocje. Toczyliśmy bój przez 10 minut i 59 sekund. Straciliśmy bramkę ułamek sekundy przed końcową syreną. Najgorsze jest to że 10 sekund do końca meczu  i  mamy piłkę w rękach bramkarza! Tracimy remis który jeszcze dawał nam szansę na awans do pierwszej „8” a Elana jak się okazało później wygrywa turniej. Nie obyło się bez cierpkich słów w szatni.

OLIMPIA ELBLĄG – DRAGON BIELANY 0:2

Ostatecznie przegraliśmy nasz udział w finałach. Mecz wcześniejszy kosztował nas mnóstwo sił. Rewolucja w składzie. W bramce z różnych przyczyn Kajtek Walasiewicz. Rywale strzelają takie bramki że żal było patrzeć. Nie idzie nam mecz nie idzie nam nic. Wielokrotnie brakują nam po prostu troszkę szczęścia.

Jesteśmy poza finałami. Dalej awansują ELANA i DRAGON. Gramy o miejsca 9-16

Sobota się kończy. Może niedziela będzie lepsza.

Niedziela runda o miejsca (1 x 11 minut):

Mecz o miejsca 9-12

OLIMPIA ELBLĄG – GRYF WEJCHEROWO 1:3

Trener przed meczem na śniadaniu był pewien ze wszyscy już wstali, bardzo się mylił. Przegrywamy wyraźnie, rywale lepsi prowadzą 2:0. Kajtek doprowadza do 1:2 atakujemy, gramy 2 obrońcami i 3 napastnikami. Niestety kontra jest 1:3. Spadamy w klasyfikacji.

Mecz o miejsca 13-16

OLIMPIA ELBLĄG – KP SOPOT  5:1

Trudno cokolwiek opisac bo rozbiliśmy rywala. Ale aby tradycji stało się zadość to oczywiście przegrywamy po 2 minutach 0:1. Strzał nie do obrony. Zespół straszliwie zmobilizowany. 1 bramka Rafał Rozkowiński z rzutu wolnego. 2 bramka Kajtek Walasiewicz uderzenie w długi róg z prawego skrzydła, 3 bramka Darek Kondratowicz uderzenie w długi róg z lewego skrzydła, 4 bramka Rafał Rozkowiński uderzenie w długi róg z prawego skrzydła, 5 bramka Darek Kondratowicz  wolej z lewej nogi z 10 metrów w środek (a’la Roberto Carlos). Ja nie widziałem lecącej piłki, bramkarz tym bardziej. Wszystkie bramki to strzały z dystansu.

Mecz o miejsce 13

OLIMPIA ELBLĄG – BŁEKITNI GONNE MAŁE  6:1

No to się doczekaliśmy rewanżu. Za pierwszy przegrany mecz. Zanim przeciwnik się zorientował było 2:0. Błękitnych stac było na strzał na 2:1. Ale to wszystko. Zdominowaliśmy zupełnie rywala. Może to zabrzmi nieładnie ale rąbaliśmy aż miło. Rafał 3 bramki, Kajtek 1, Michał Stoltman ( z 2002) 1, Piotr 1. Co się stało? To pokazuje jak nieobliczalne są rozgrywki młodzieżowe.

Skończyliśmy na 13 miejscu. W opinii wielu osób oraz w obliczu wyników 2 ostatnich meczów za daleko. Trudno. Wiele się nauczyliśmy. Wszyscy spisali się jednak  na medal. Na tyle było nas stać. Jak widać są możliwości nawet w tak zmienionym składzie.

Walczyli o jak najlepszy wynik dla zespołu: Michał Kwiatkowski, Hubert Głuchowski, Adrian Akierman, Łukasz Rychlewski, Wiktor Piotrowski, Mariusz Stoltman, Piotr Pogorzelski, Darek Kondratowicz, Rafał Rozkowiński, Kajtek Walasiewicz.

Bramki zdobywali:

Rafał Rozkowiński – 6 bramek

Kajtek Walasiewicz – 5 bramek

Darek Kondratowicz – 3 bramki

Mariusz Stoltman (2002) – 1 bramka

Piotr Pogorzelski – 1 bramka

Trener pragnie podziękowac wszystkim chłopcom za oddanie, walkę, serce dla zespołu i wzorowe zachowanie w trakcie całego turnieju. Tworzycie wzorowy zespół i myśle że wiele innych może sie od was uczyc.